X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.03.2019 р. № 1266/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист щодо податкових зобов’язань по акцизному податку та в межах компетенції повідомляє таке.

У зверненні Товариство запитує чи може підприємство керуючись абзацом «а» п. 216.3 ст. 216 Кодексу списати підакцизні товари без сплати акцизнoго податку за обставин наведених у листі та чи потрібно подавати до територіального органу ДФС за місцем реєстрації платника документи для списання з балансу підакцизних товарів.

Відповідно до п. 216.3 ст. 216 Кодексу Податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо:

а) платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Згідно з Технічним висновком «Про обстеження частини приміщення складу матеріалів виробничої бази (літера А-2) за адресою» експерт зазначає, що покрівля приміщення, де зберігались підакцизні товари провалилась через недостатню кількість обрешітки яка передає навантаження на ферму. Також експерт констатує цо ухил покрівлі - недостатній для нормального відведення опадів.

Тому є підстави вважати, що затоплення приміщення через покрівлі даху Товариства сталося з причин халатності та не є форс-мажорними обставинами.

Враховуючи зазначене та той факт, що підакцизні товари зберігалися на даному складі з 2010 року (втратили раніше свої властивості) підстави застосовувати Товариством положення п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України відсутні.