X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.03.2019 р. № 1299/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) і повідомляє таке.

Товариство поінформувало, що має у власності та використовує при здійсненні власної господарської діяльності водні транспортні засоби (буксири), а також залізничні транспортні засоби (локомотиви), заправлення яких пальним здійснюється безпосередньо з транспортного засобу (що з 01.07.2019 кваліфікуватиметься як акцизний склад пересувний), з якого постачальником пального здійснюється реалізація пального.

З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати роз’яснення щодо застосування з 01.07.2019 за вищеописаних умов в розумінні норм Закону № 2628 терміну «отримання пального» при визначенні кількісного критерію (1000 кубічних метрів пального протягом календарного року) належності до акцизного складу та чи враховуватимуться до складу обсягів отриманого пального в цілях визначення цього кількісного критерію ті обсяги пального, які надходитимуть з 01.07.2019 безпосередньо в паливні баки водних та залізничних транспортних засобів Товариства з транспортного засобу (акцизного складу пересувного) постачальника пального (розпорядника авизного складу пересувного).

Так, з 01.07.2019 будуть застосовуватись наступні норми Кодексу.

Відповідно до статті 14.1.6. Закону № 2628 акцизний склад - це:

Не є акцизним складом:

Згідно з п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 акцизний склад пересувний -транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Слід зазначити, що транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Отже, враховуючи викладене вище, з 01.07.2019 при визначенні кількісного критерію (1000 кубічних метрів пального протягом календарного року) належності до акцизного складу не враховуються лише обсяги пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії, а ті обсяги пального, які надходитимуть з 01.07.2019 безпосередньо в паливні баки водних та залізничних транспортних засобів Товариства з транспортного засобу (акцизного складу пересувного) постачальника пального (розпорядника акцизного складу пересувного) враховуватимуться до складу обсягів отриманого пального в цілях визначення цього кількісного критерію.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податку, якому надано таку консультацію.