X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.03.2019 р. № 1346/ІПК/20-40-12-03-20

Головне управління ДФС у Харківській області на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання підтверджуючих документів повідомило, що має у власності об’єкти нерухомого майна в будівлях виробничого призначення та провадить господарську діяльність у галузі виробництва, зокрема згідно з основним КВЕД 35.14 здійснює постачання електричної енергії.

Товариство запитує про підстави для застосування норм пункту «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу до зазначених об’єктів нерухомості.

Платниками Податку є юридичні особи - власники житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Підпунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу передбачено виключення з бази оподаткування податком таких об’єктів, як будівлі промисловості,зокрема виробничі корпуси, цехи,складські приміщення промислових підприємств.    

Зазначені будівлі ідентифікуються в класі 1251 «Будівлі промисловості» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-200 (далі - Класифікатор).

При цьому приналежність платників Податку до промислових
підприємств визначається за здійсненням процесу промислового виробництва -процесу перероблення, який використовують для виготовлення нової продукції, оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і, який класифікують у секціях В «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість»,D «Постачання електроенергыъ, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».

З метою упередження помилкового визначення податкових зобов’язань з Податку на 2019 рік вважаємо за доцільне запропонувати Товариству отримати експертний висновок щодо приналежності інвентарно описаного об’єкта нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.

Водночас, повідомляємо, що норми Кодексу не містять окремих правил оподаткування нерухомості в залежності від факту ліцензування діяльності суб’єктів господарювання.    

Таким чином, за умови що Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), то приналежний йому об’єкт нерухомості не буде об’єктом оподаткування Податком за умов, якщо: він класифікується у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора та використовується Товариством у власному промисловому виробництві.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовувалися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.