Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо деяких питань оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє наступне.
Оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регламентовано ст. 266 ПКУ.
Відповідно до п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПКУ базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
З метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до п.п. 14.1.129.1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти, а також на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта (далі — Державний Реєстр).
Відповідно до наданих документів, а саме Витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, об’єктом нерухомого майна, що належить на праві власності фізичній особі, є нежитлова будівля торговельного комплексу загальною площею 704,0 кв. м.
Згідно з п.п. «в» пп. 14.1.129.1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ будівлі торговельні - це торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування.
Підпунктом 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ визначено виключний перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в якому відсутні «будівлі торговельні».
Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлено п. 266.4 ст. 266 ПКУ.
Відповідно до п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об'єктом оподаткування.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, передбачені п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).
Ставки та пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території ... на 2017 та 2018 роки встановлено рішеннями .... селищної ради, відповідно до яких ставка податку, що застосовується до типу об’єкта нерухомого майна «будівлі торговельні» становить 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування, пільги до типу об’єкта нерухомого майна «будівлі торговельні» даними рішеннями не встановлені.
Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку (п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).
Враховуючи викладене, при обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нежитлову будівлю торгівельного комплексу загальною площею 704,0 кв.м, базою оподаткування податком за 2017 та 2018 роки буде загальна площа об’єкта нежитлової нерухомості, не зважаючи на те, що використовується для торгівлі лише частина такої будівлі.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |