X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.04.2019 р. № 1442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо оформлення та подання до контролюючого органу інформаційного підтвердження придбання товарів, робіт і послуг за кошти міжнародної технічної допомоги за проектом (програмою) (далі - інформаційне підтвердження) за формою згідно з додатком 8 до Порядку отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (далі - Порядок № 153) та на доповнення до індивідуальної податкової консультації ГУ ДФС у м. Києві від 15.01.2019, зареєстрованої в Єдиній базі індивідуальних податкових консультацій за № 124/ІПК/26-15-12-01-18, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Правила складання податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної регулюються статтею 201 розділу V ПКУ та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.

Згідно з пунктами 201.3, 201.5 і 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.

У разі звільнення від оподаткування ПДВ у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування ПДВ.

При цьому податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ, також підлягають реєстрації в ЄРПН.

Разом з цим слід зазначити, що виконавець, який реалізує право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської AEC з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові державної податкової служби, в якому перебуває на обліку як платник податків, та в копії Мінекономрозвитку інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153.

У разі коли виконавцем є юридична особа - нерезидент, що не перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження подається в письмовому та електронному вигляді органові державної податкової служби за адресою акредитації такої особи на території України та в копії Мінекономрозвитку (пункт 23 Порядку № 153).

Форма інформаційного підтвердження містить такі реквізити, як дані податкової накладної:

Враховуючи викладене, на дату отримання платником податку -постачальником товарів/послуг суми коштів, що надійшли на його поточний рахунок як попередня оплата (аванс), від покупця товарів/послуг, такий постачальник товарів/послуг зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну у встановлені ПКУ терміни на покупця товарів/послуг.

При цьому, у даному випадку, обов’язок у виконавця (покупця товарів/послуг) щодо подання до контролюючого органу інформаційного підтвердження виникає за той звітний (податковий) період, в якому постачальником товарів/послуг було складено податкову накладну на такого виконавця (покупця товарів/послуг).

Водночас неподання у визначені терміни інформаційного підтвердження до контролюючого органу призведе до відсутності підтвердження правомірності застосування платником податку - постачальником товарів/послуг режиму звільнення від оподаткування ПДВ, визначеного пунктом 197.11 статті 197 розділу V ПКУ.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Податкового кодексу України).