Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло лист щодо округлення щодо необхідності робити дооцінку житлового будинку статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.
Пунктом 187.9 статті 187 Кодексу визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).
Для цілей цього пункту довгостроковий договір (контракт) - це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.
Тобто, договір не може бути визнаний довгостроковим в розумінні вказаного пункту в тому разі, якщо в договорі та /або в складеній до нього проектно-кошторисній документації буде прямо зазначено про поетапне здавання робіт чи надання послуг.
Відповідно до пункту _ Договору будівельного підряду строк дії договору - до 31.12.2019 р., а в частині зобов’язань - до повного їх виконання.
У пункті _ розділу _ вказаного договору вказано, роботи виконуються Генпідрядником власними інструментами, устаткуванням, обладнанням та із його матеріалів. Генпідрядник несе відповідальність за поставлене та змонтоване на об’єкті обладнання та за матеріали, що були використані ним для виконання Робіт, а також за їх випадкову втрату, руйнування та пошкодження до моменту підписання Сторонами «Декларації про готовність об’єкта до експлуатації».
Згідно з пунктом _ розділу _ договору підряду замовник щомісяця на підставі Актів виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в) та Довідок про вартість виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-3), наданих не пізніше _ числа звітного місяця, перераховує Генпідряднику проміжні платежі за виконані роботи при наявності коштів на рахунку фінансування Об’єкта.
Пунктом _ розділу _ вказаного договору передбачено при наявності коштів на рахунку фінансування на момент оплати по Об’єкту перерахування Генпідряднику авансу у розмірі не більше 30 відсотків від вартості всього обсягу робіт.
Після одержання авансу Генпідрядник зобов’язується виконати роботи та надати Акт приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в) та Довідку про вартість виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-3) на закриття суми авансу.
Вказане свідчить про необхідність підтвердження проміжними "Актами приймання виконаних робіт будівельних робіт" (форма № КБ-2в) використання коштів, отриманих як попередньої оплати, а також можливість здійснення замовником проміжних платежів за виконання робіт після підписання "Акту приймання виконаних будівельних робіт" (форма № КБ-2в) і "Довідки про вартість виконаних будівельних робіт/та витрат/форма КБ-3)", проте, вказане, не свідчить про поетапне здавання робіт.
Отже, вказаний договір підряду є довгостроковим договором в розумінні пункту 187.9 статті 187 Кодексу.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |