X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIГIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.03.2019 р. № 1344/ІПК/25-01-12-01-04

Щодо обрахунку реєстраційної суми правонаступника платника податку, якого реорганізовано

Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло запит на отримання податкової консультації щодо збільшення суми податку (S Накл) в системі електронного адміністрування ПДВ платника, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, зі змінами і доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно до пункту 198.7 статті 198 розділу V Кодексу сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом:

Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.

Отже, у випадку реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення зазначається лише один правонаступник.

Заявлена сума має бути підтверджена контролюючим органом за результатами документальної перевірки, після чого правонаступник отримує право заявити підтверджену суму від'ємного значення для включення її до складу власного податкового кредиту та заповнити таблицю 3 додатка 2.

За умови заповнення таким правонаступником у складі податкової декларації з ПДВ таблиці 3 додатка 2, підлягає заповненню рядок 16.3 податкової декларації з ПДВ.

У такому рядку зазначається підтверджена за результатами документальної перевірки контролюючого органу сума від'ємного значення реорганізованого платника податку, що переноситься до податкового кредиту правонаступника.

Пунктом 200.1.3 статті 200.1 Кодексу передбачено, що (S Накл) платника, реорганізованого шляхом приєднання, злиття, перетворення, сформована на момент державної реєстрації припинення юридичної особи, використовується під час обрахунку суми (S Накл) правонаступника такого платника податку.

При цьому заява платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано, подається ним у складі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 за N21"Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 за № 159/28289, лише після узгодження реєстраційної суми за результатами документальної перевірки контролюючим органом.

Зазначені зміни до Кодексу набрали чинності з 01.01.2017.

Відповідно до статті 200.1 Кодексу система електронного адміністрування ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку сум податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та інші показники, які враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200.1.3 статті 200.1 Кодексу.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України (постанова КМУ від 16.10.2014 N 569 - далі Порядок).

Пунктом 13 зазначеного Порядку встановлено, що ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.