X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.03.2019 р. № 1347/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Щодо екологічного податку

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо порядку обчислення фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі -Податок), у тому числі за викиди двоокису вуглецю (далі - Викиди), на підставі відповідного дозвільного документа (далі - Дозвіл).

Товариство, посилаючись на відсутність визначеного Кодексом порядку здійснення розрахунку фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення для обчислення податкових зобов’язань з Податку, запитує про можливість обчислення обсягів Викидів від спалювання природного газу, виходячи із фактичного обсягу використання природного газу із застосуванням розрахункового показника на підставі даних Дозволу.

При інвентаризації викидів забруднюючих речовин використовуються, зокрема матеріали технологічного регламенту та проектних показників.

В необхідних випадках для розрахунку кількісних характеристик викидів повинні застосовуватись галузеві методики, затверджені Міністерством екології та природних ресурсів України (п. 1.7 ,п. 1 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної, безпеки, України від 10.02.1995 № 7, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.03.1995 за № 61/597).    

Чинною галузевою методикою є «ГКД_34.02.305-2002 Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від енергетичних установок. Методика визначення», затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.06.2002 № 359 (далі - Методика).

Практичні приклади визначення обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами в залежності від виду палива згідно з Методикою, які у тому числі використовуються для обчислення інформації статистичної звітності 2-ТП (повітря), були оприлюднені у офіційному виданні ДФС «Вісник. Право знати все про податки» №32 (889) від 26 вересня 2016 року.    

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.