Головне управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДФС), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло лист .. щодо порядку заповнення Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) особами, які провадять незалежну професійну діяльність та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Платниками єдиного внеску відповідно до п.5 частини першої ст. 4 Закону №2464 є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (п.4 частина другої ст. 6 Закону №2464).
Загальні правила формування та подання Звіту передбачено розділом II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14 квітня 2015 року №435 (далі - Порядок № 435), які є обов’язковими для виконання платниками.
Відповідно до п. 3 розділу III Порядку №435 особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.
Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 (далі - Звіт) до Порядку №435 із зазначенням типу форми «початкова».
Алгоритм складання Звіту передбачає проставлення у рядку 6 «Тип платника та період перебування (місяць)» відмітки «X» у комірці, яка відповідає типу платника єдиного внеску та прописується період перебування на обраній системі оподаткування.
Оскільки, відповідно до Закону №2464, єдиний внесок сплачується за повний місяць, в полі «Початок періоду» завжди має бути зазначене 01 число місяця, а в полі «Кінець періоду» визначається останній календарний день місяця, незважаючи на те, що дата початку або припинення діяльності припадає на середину місяця.
За даними Реєстру самозайнятих осіб, Майтак І.В. перебуває на обліку в контролюючому органі як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність з 27.12.2018 року.
У такому випадку відмітка «X» проставляється у комірці «Особа, яка провадить незалежну професійну діяльність» з зазначенням періоду перебування з 01.12.2018 по 31.12.2018.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |