Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист ТОВ щодо надання поворотної фінансової допомоги та включення до бази оподаткування єдиним податком суми коштів, що надходить у якості повернення поворотної фінансової допомоги, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до п.п.2 п.292.1 ст.292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь - який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковий); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 Кодексу.
Відповідно до Концептуальної основи складання та подання фінансових звітів, виданої Радою з Міжнародних стандартів фінансової звітності, дохід -це збільшення економічних вигід протягом звітного періоду у вигляді надходження (збільшення корисності) активів чи зменшення зобов’язань, які приводять до збільшення власного капіталу (крім випадків, пов’язаних із внесками учасниками власного капіталу).
Отже, включати до бази оподаткування суму коштів, отриманих назад від позичальника, не потрібно. Адже базою оподаткування для платників єдиного податку третьої групи (юридичні особи) - є його дохід.
Підпунктом 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що фінансова допомога - це допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Таким чином, надання поворотної фінансової допомоги юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи не на постійній основі не суперечить вимогам пп. 291.5.1 ст.291 Кодексу щодо перебування на спрощеній системі оподаткування.
Водночас діяльність з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам (фізичним особам - підприємцям) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво, за умови здійснення якої підприємство не має права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |