Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит Підприємства на отримання індивідуальної податкової консультації щодо податкових наслідків укладання договору про відступлення права вимоги для платника єдиного податку третьої групи та з урахуванням фактично викладених обставин, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що між ним та АТ було укладено договір на постачання електроенергії. За умовами договору АТ є постачальником електроенергії, а Підприємство - її споживачем. У зв’язку з втратою АТ ліцензії на постачання електроенергії Підприємство отримало від АТ проект договору про відступлення ТОВ прав вимоги грошового боргу, що є сумою передплати -авансового платежу.
Підприємство запитує, чи можливо укладати договір про відступлення права вимоги грошового боргу без втрати статусу платника єдиного податку третьої групи та які можуть бути податкові наслідки у разі втрати такого статусу.
До звернення Підприємство додало проект договору про відступлення права вимоги (далі - Договір).
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності це - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст.291 ПКУ).
Обов’язковою умовою перебування юридичної особи платником єдиного податку третьої групи є здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (п.291.6 ст.291 ПКУ).
Проектом Договору передбачено відступлення Підприємством права вимоги боргу у боржника (АТ), якому було сплачено передоплату, та надання Підприємством права вимоги боргу ТОВ як новому кредитору, яке замість АТ буде здійснювати постачання Підприємству електроенергії.
За умовами Договору ТОВ зобов’язується зарахувати Підприємству вказані кошти, як оплату за електроенергію, що споживатиметься Підприємством за договором про постачання електроенергії, укладеним між Підприємством (споживачем) та ТОВ (новим постачальником).
Отже, господарська операція відступлення права вимоги боргу, оформлена Договором, передбачає набуття Підприємством нового постачальника електроенергії у особі ТОВ за кошти, що були сплачені Підприємством раніше АТ як первісному постачальнику.
Враховуючи зазначене, норма п.291.6 ст.291 ПКУ до операції укладання Договору не застосовується, оскільки Договір передбачає придбання послуг, а не надання.
Відповідно до ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |