X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.04.2019 р. № 1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Національного авіаційного університету щодо необхідності відображення у податковій декларації з податку на додану вартість сум ПДВ, зазначених у податн их накладних, складених без факту здійснення господарських операцій, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як вказано у зверненні, у грудні 2018 року платником податку складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні на операції з постачання товарів/послуг, які фактично не здійснювались.

З метою виправлення допущених помилок платник податку у січні 2019 року та березні 2019 року склав та зареєстрував в ЄРПН розрахунки коригування до таких податкових накладних. Зазначені податкові накладні та розрахунки коригування до них не були відображені платником податку у податкових декларацій з ПДВ.

Податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює одному календарному місяцю, відповідно до пункту 202.1 статті 202 Кодексу.

Податкова звітність з ПДВ подається в порядку та за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі - Порядок №21).

Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 6 розділу III Порядку №21).

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ.

При цьому сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховується у відповідних обсягах при обчисленні суми, визначеної пунктом 200.З статті 200 Кодексу, для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН.

Для забезпечення правильності ведення податкового обліку платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).