Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист Державного підприємства (далі -Підприємство) про надання податкової консультації щодо обладнання резервуарів Підприємства додатковими засобами обліку нафтопродуктів та повідомляє таке.
Підприємство проінформувало, що здійснює оперативне управління нафтоперевалочним комплексом, який складається з нафтогавані та нафтобаз.
До складу нафтобази входить комплекс з резервуарів для світлих нафтопродуктів загальною місткістю 7118 кубічних метрів.
Максимально допустима місткість кожного окремого резервуару на нафтобазі складає від 364 кубічних метрів до 2 500 кубічних метрів.
Нафтогавань складається з 13 робочих резервуарів загальною місткістю 39 850 кубічних метрів, 8 із цих 13 резервуарів є митним складом.
Максимально допустима місткість кожного окремого резервуару на нафтогавані складає від 2 252 кубічних метрів до 4 552 кубічних метрів.
ДФС повідомила Підприємство, що згідно із Законом України від 23 грудня 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» його резервуари з 01.07.2019 повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Кодексу).
У той же час, Підприємство зазначає, що через відсутність коштів не зможе встановити відповідні витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники рівня пального у вказаних резервуарах та змушене буде повністю припинити свою роботу з 01.07.2019.
Підприємство запитує під поняттям акцизний склад (в редакції Кодексу з 01.07.2019) слід розуміти кожен окремий резервуар, який використовується для навантаження-розвантаження, зберігання нафтопродуктів, чи сукупність всіх таких резервуарів на певній території, та чи можливе тимчасове використання наявних повірених засобів обліку нафтопродуктів.
Так, з 01.07.2019 будуть застосовуватись наступні норми Кодексу.
Відповідно до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, акцизний склад - це:
Не є акцизним складом:
Отже, враховуючи викладене вище з 01.07.2019 під акцизним складом слід розуміти загальну сукупність всіх розташованих на певній території резервуарів, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального.
Кодексом визначено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі (п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, редакція набуде чинності з 01.07.2019), винятків чинним законодавством України не передбачено.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |