Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодс включення до бази оподаткування податком на додану вартість вартості зворотної тари та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), повідомляє.
Відповідно до пункту 189.2 статті 189 ПКУ вартість тари, що згідно з умовами договору (контракту) визначена як зворотна (заставна), до бази оподаткування не включається. У разі якщо у строк більше ніж 12 календарних місяців з моменту надходження зворотної тари вона не повертається відправнику, вартість такої тари включається до бази оподаткування отримувача.
Таким чином, тара, яка не повернута більше ніж 12 календарних місяців, визнається товаром, операція з постачання якого відбулась з першого дня, наступного за сплином вказаного терміну.
Виходячи з вартості такої тари визначаються податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20 відсотків, складається податкова накладна, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені терміни.
Водночас слід зауважити, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів і матеріалів, що стосуються окремої справи.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |