Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянуло звернення щодо особливостей складання зведених податкових накладних та розрахунків коригувань до них у разі здійснення операцій, що мають безперервний або ритмічний характер постачання за умови здійснення оплати за такими операціями за фактом отримання продукції та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Щодо особливостей відображення показників при складанні податкових накладних за операціями з постачання товарів, що мають безперервний або ритмічний характер
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
Згідно з п. 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307), у разі здійснення постачання товарів/послуг (крім здійснення операцій, визначених п. 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ), постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальником (продавцем) може бути складена зведена податкова накладна:
покупцям - платникам податку - не пізніше останнього дня місяця, і якому здійснено такі постачання, на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням всього обсягу постачанні товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця;
покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкове накладна, протягом такого місяця.
Таким чином, оскільки зведена податкова накладна складається з урахуванням вимог п.19 Порядку № 1307 не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено постачання, то у разі, якщо до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням товарів, то показники в такій зведеній податковій накладній зазначаються продавцем загальною сумою (згорнуто), що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів.
Якщо до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцем товарів у тому ж місяці, в якому такі товари були поставленні покупцю, то розрахунок коригування до такої податкової накладної но складається.
При поверненні покупцем товарів у наступних за постачанням звітних періодах (місяцях), суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню в загальному порядку згідно з п. 192.1 ст. 192 ПКУ на підставі розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної, складеному відповідно до вимог, визначених Порядком № 1307 та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |