X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIГIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.04.2019 р. № 1738/ІПК/10/25-01-12-03-07

Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист Підприємства щодо збереження статусу платника єдиного податку четвертої групи, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.201С № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи і планує виділення з підприємства нового окремого підприємства в результаті реорганізації в порядку ст. 109 Цивільного кодексу України з переходом по розподільчому балансу частини майна, прав та обов’язків до однієї або кількох юридичних осіб. При цьому підприємство зацікавлене у з’ясуванні питання збереження ним статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Розділом XIV Кодексу передбачено що сільськогосподарські товаровиробники можуть зливатися, приєднуватися, перетворюватися, здійснювати поділ або виділення згідно з відповідними нормами Кодексу, а норма про дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва поширюється на:

• всіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;

• кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділення;

• особу, утворену шляхом перетворення (підпункт 291.4.3 пункту 291.4 статті 294 ПКУ).

У ході проведення реорганізації шляхом виділення нового суб’єкта господарювання Вами мають бути дотримані вимоги Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та вимог Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Для набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи у наступному році Вам необхідно дотримуватися певних умов, а саме:

• мати у користуванні/власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення (рілля, пасовища, сіножаті, багаторічні насадження);

• частка сільськогосподарського товаровиробника за попереднії (звітний) рік не повинна бути меншою 75 відс.;

• подати до контролюючих органів загальну та звітні декларації платника єдиного податку з додатками до них до 20 лютого наступного року.

Згідно з п. 52.2 ст, 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.