Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Товариство) щодо ліцензування виробництва пального та в межах компетенції повідомляє.
Товариство здійснює оптову торгівлю паливом альтернативним (код УКТ ЗЕД 3824909710), яке отримується шляхом додавання в певному співвідношенні підакцизних та непідакцизних компонентів до моторних бензинів, внаслідок чого змінюється фізико-хімічні властивості початкового товару та відповідно змінюється код УКТ ЗЕД.
У зв’язку з чим Товариство цікавить наступне питання:
Чи не є виробництвом зміна кодів УКТ ЗЕД для цілей ліцензування та який вид ліцензії необхідно отримати Товариству, для недопущення накладання штрафних санкцій передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»?
Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року.
Згідно з частиною двадцять першою статті 2 Закону № 481 (зі змінами) виробництво пального здійснюється суб’єктами господарювання незалежно під форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального.
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що виробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки.
Статтею 1 Закону № 481 встановлено, що термін «пальне» вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому кодексі України (дат. - Кодекс).
Відповідно до пункту 14.1.141і статті 14 пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.
Таким чином, для здійснення діяльності з виробництва продукції, зазначеної у статті 215 Кодексу, суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію.
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на виробництво, зберігання пального, оптову та роздрібну торгівлю пальним визначено статтями 3,15 Закону № 481 (зі змінами).
Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |