X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.03.2019 р. № 1296/6/99-99-29-02-02-15/ІПК

Щодо практичного використання норм
статті 201 розділу V Податкового кодексу України

Реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг», який віднесено до складу обов’язкових згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПКУ), має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

Платник податку не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах, якщо така помилка заважає ідентифікувати здійснену операцію, її зміст.

У випадку, коли на платника податку було складено податкову накладну після завершення процедури зміни назви такого платника податку, при цьому у податковій накладній було вказано попередню (стару) назву такого платника податку-покупця товарів/послуг, - зазначена податкова накладна є такою, що складена з порушенням норм ПКУ.

З метою виправлення помилки, допущеної у заголовній частині податкової накладної у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при цьому індивідуальний податковий номер покупця (отримувача) зазначений правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг згідно з пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюються, а назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки.

У цьому випадку графи 1 — 13 розділу Б розрахунку ко ригування та розділ А, до яких вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем) товарів/послуг та після такої реєстрації є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його складено.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.