Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.10 р. № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс), розглянуло заяву щодо оподаткуваня майна Товариства та, враховуючи фактично викладені обставини, повідомляє наступне.
Товариство проінформувало, що ним було помилково здано податкові
декларації по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі- Податок) за 2015 - 2016 роки не за основним місцем знаходження об’єктів оподаткування, а за основним на той час місцем реєстрації платника податків.
Товариство має намір з’ясувати, на адресу якого податкового органу повинно подати уточнюючі податкові декларації з Податку та яким чином повернути помилково сплачені кошти при умові зміни основного місця реєстрації.
Згідно п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму Податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Разом з тим, в дотримання п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 63.3 ст. 63 Податкового кодексу визначено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Порядок обліку платників податків і зборів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588 зі змінами та доповненнями. Пунктом 7.2 цього Порядку для взяття на облік за неосновним місцем обліку передбачено подання платником до відповідного контролюючого органу заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17- ОПП.
Таким чином, оскільки підприємство на теперішній час знято з обліку за місцем подання декларацій з Податку, дляподання уточнюючих декларацій за місцем подання основних декларацій Товариству необхідно подати заяву за формою 17-ОПП для постановки на облік за неосновним місцем обліку до контролюючого органу за попереднім місцем реєстрації. При цьому необхідно подати звітні декларації за 2015-2016 роки по Податку до контролюючих органів за місцем знаходження об’єктів оподаткування.
і V.
Згідно п. 43.6 ст. 43 Податкового кодексу повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані. Таким чином, для повернення помилково сплачених коштів в дотримання п. 43.4 ст. 43 Податкового кодексу Товариству необхідно подати заяву до контролюючого органу за місцем попередньої реєстрації.
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |