Державна фіскальна служба України розглянула лист ..............щодо поширення дії рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 13.11.2015 № АС-344/2015/4411-06 «Про застосування остаточних компенсаційних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Російської Федерації» (далі - Рішення) при здійсненні митного оформлення квадроциклів (виробник США), які надійшли на адресу підприємства, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Згідно з Рішенням застосовуються остаточні компенсаційні заходи строком на п’ять років щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис:
автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (категорія М-І - транспортні засоби, що мають не менше ніж 4 колеса, які використовуються для перевезення пасажирів та мають не більше восьми сидячих місць, крім сидіння водія), нові, з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом чи з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) або оснащені електричними двигунами, за виключенням:
Товар класифікується за товарною позицією 8703 згідно з УКТЗЕД.
Остаточні компенсаційні заходи застосовуються шляхом запровадження справляння остаточного компенсаційного мита щодо імпорту в Україну товару, опис якого наводиться вище:
Імпорт на митну територію України товару, опис якого наводиться вище, без сертифіката про походження та в разі неможливості визначення його походження, здійснюється зі сплатою остаточного компенсаційного мита за ставкою 17,66 відсотка.
При цьому країна походження товарів визначається відповідно до положень розділу II Кодексу.
Документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.
Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару (стаття 43 Кодексу).
Відповідно до частини третьої статті 44 Кодексу сертифікат про походження товару подається обов’язково на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законами України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», «Про зовнішньоекономічну діяльність».
У разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне або спеціальне), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита, нарахованих за ставками, встановленими рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів (стаття 48 Кодексу).
Єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються, та їх класифікацію за категоріями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1166.
За результатами розгляду листа встановлено, що до матеріалів справи не долучено документів, які містять відомості про категорію транспортного засобу, а також сертифіката про походження товару або іншого документа про походження товару, передбаченого міжнародними угодами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (подання якого необхідне у разі належності транспортного засобу до категорії М-І).
Враховуючи викладене вище, положення рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 13.11.2015 № АС-344/2015/4411-06 поширюються на транспортні засоби, які належать до категорії М-І.
У разі надання органу доходів і зборів документів щодо віднесення транспортних засобів до категорії, відмінної від М-І, компенсаційне мито не підлягає сплаті.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |