X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.04.2019 р. № 1828/ІПК/26-15-12-01-18

Головне  управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо застосування штрафних санкцій відповідно до статті 120 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) до повторно надісланих податкових накладних та, керуючись статтею 52 Кдексу в межах своїх повноважень повідомляє.

У листі платником податку зазначено, що ним 15.01.2019 на реєстрацію в ЄРПН направлено податкові накладні, квитанції про реєстрацію яких не отримано, в зв'язку з чим платником були повторно надіслані податкові накладні.

Посилаючись на повідомлення, розміщене на офіційному порталі ДФС щодо наявності технічних проблем, пов'язаних з перенавантаженням серверів ДФС, платник податку просить надати роз'яснення стосовно застосовування штрафних санкцій до повторно надісланих податкових накладних, визначених статтею 120 Кодексу за порушення строків реєстрації вищезазначених податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, зі змінами (далі - Порядок №1246).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу для податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця визначено строк реєстрації - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200.3 і 200.9 статті 200 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття, або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття, або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Що стосується відповідальності за порушення строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН.

Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН встановлено статтею 120-1 Кодексу.

Пунктом 120.1 статті 120 Кодексу визначено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеною на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладання на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відс. суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

При цьому зазначаємо, що статтею 120 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім випадків зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу та випадків, визначених підпунктом 42 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.