Головне управління ДФС у Тернопільській області розглянувши лист щодо оподаткування інвестицій нерезидента вкладених в статуний капітал, зокрема: кошти, транспорт, інші товари та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Щодо оподатковуння податком на прибуток інвестицій вкладених у статутний капітал резидента, зокрема: кошти, транспорт, інші товари ?
Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України "Про режим іноземного інвестування" іноземні інвестиції - це цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу. Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці від операцій із внесення інвестицій у вигляді основних фондів або інших товарів до статутного капіталу товариства.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Щодо оподаткування ПДВ операції із внесення грошових коштів до статутного (складеного) капіталу товариства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді).
Згідно з п. 185.1 ст. 185 Кодексу об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 Кодексу розташоване на митній території України.
Постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Не є об'єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), згідно з законом та інших видів професійної діяльності на фондовому ринку, які підлягають ліцензуванню відповідно до закону (пп. 196.1.1 п. 196.1 ст. 196 Кодексу).
Таким чином, операція із внесення грошових коштів до статутного (складеного) капіталу товариства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об'єкт оподаткування ПДВ.
Щодо постачання основних фондів (інших товарів) нерезидентом на митну територію України, з метою подальшого внесення їх до статутного фонду :
Згідно з підпунктами "а", "б" та "в" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу податкування ПДВ є операції платників податку з:
-постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V Кодексу розташоване на митній території України;
-ввезення товарів на митну територію України.
Відповідно до пункту 190.1 статті 190 розділу V Кодексу базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
При визначенні бази оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 розділу І Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення ( пункт 187.8 статті 187 розділу V Кодексу).
Таким чином, операція із ввезення нерезидентом основних фондів (у тому числі товари) на митну територію України, з метою подальшого внесення їх до статутного фонду юридичної особи - резидента, є об'єктом оподаткування ПДВ, а отже, при ввезенні основних фондів на митну територію України, особа, що здійснила таке ввезення, зобов'язана сплатити податкові зобов'язання з ПДВ, визначені за такою операцією відповідно до пункту 187.8 статті 187 та пункту 190.1 статті 190 розділу V Кодексу.
Водночас перелік операцій, які на сьогодні звільняються від оподаткування ПДВ, визначено статтею 197 розділу V Кодексу та підрозділом 2 розділу XX Кодексу. При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ товарів, визначений пунктом 197.1 статті 197 розділу V Кодексу, поширюється на операції із ввезення на митну територію України (пункт 197.4 статті 197 розділу V Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |