Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості внесення до статутного капіталу товарів та порядку їх оподаткування у разі ввезення на митну територію як внеску іноземного інвестора та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Платник податків має право відповідно до п. 52.1 ст. 52 Кодексу звернутися до контролюючих органів за наданням індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з п.п. 19.1.28 п. 191.1 ст. 19 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Надання роз’яснень з питань можливості внесення до статутного капіталу товарів, які імпортуються на територію України, не належить до повноважень ДФС.
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць щодо коригування фінансового результату до оподаткування по операціях із формування статутного капіталу господарського товариства.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до п.п. «в» п. 185.1 ст. 185 розділу V Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції з ввезення товарів на митну територію України.
Відповідно до п.п. «б» п. 198.1 ст. 198 розділу V Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду).
Відповідно до п. 198.2 ст. 198 розділу V Кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 розділу V Кодексу.
Відповідно до п. 190.1 ст. 190 розділу V Кодексу базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
Таким чином, операція із ввезення саджанців лохини на митну територію України з метою подальшого внесення їх до статутного фонду юридичної особи - резидента є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за основною ставкою.
Отже, при ввезенні саджанців лохини на митну територію України особа, що здійснила таке ввезення, зобов'язана сплатити податкові зобов'язання з ПДВ, визначені за такою операцією відповідно до п. 187.8 ст. 187 та п. 190.1 ст. 190 розділу V Кодексу.
Статтею 2 Закону України від 19 березня 1996 року № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі - Закон № 93/96) встановлено, що іноземні інвестиції можуть здійснюватися, зокрема, у вигляді будь-якого рухомого і нерухомого майна та пов'язаних з ним майнових прав.
Відповідно до частини другої ст. 287 Митного кодексу України товари (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), що ввозяться на митну територію України на строк не менше трьох років іноземними інвесторами відповідно до Закону № 93/96 з метою інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів) або як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, звільняються від сплати ввізного мита.
При відчуженні таких товарів раніше трьох років з часу зарахування їх на баланс ввізне мито сплачується на загальних підставах.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |