Державна фіскальна служба України розглянула лист ... про надання індивідуальної податкової консультації щодо поновлення підприємства у Реєстрі неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) і подання звітності та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Пунктом 18 розділу І Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до абзацу четвертого пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України в частині уточнення вимог до установчих документів неприбуткової організації.
Відповідно до зазначених змін установчі документи неприбуткової організації (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) мають передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацїй, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440.
Відповідно до п. 6 Порядку для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»).
Реєстраційна заява та копії зазначених документів можуть бути подані (надіслані) неприбутковою організацією в один із способів, визначених частиною другою п. 6 Порядку.
Прийняття рішення про присвоєння неприбутковій організації ознаки неприбутковості здійснює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації за результатами перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, щодо відповідності вимогам, встановленим Кодексом та законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
Рішення приймається протягом 14 календарних днів з дня отримання контролюючим органом реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї (п. 8 Порядку).
Стосовно подання звітності слід зазначити, що пп. 16.1.2-16.1.3 п.15.1 ст. 16 Кодексу на платників податків покладено обов’язок вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, до стосується обчислення і сплати податків та зборів, а також подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Абзацом першим п. 49.2 ст. 49 Кодексу платників податків зобов’язано за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Цей абзац застосовується до всіх платників податків.
Згідно з п. 46.2 ст. 46 Кодексу звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт) за встановленою формою та річну фінансову звітність подають неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Кодексу (зокрема, внесені контролюючим органом до Реєстру).
Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу та внесені до Реєстру, встановлюється річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених пп. 133.4.3 п. 132.4 ст. 133 Кодексу (п.п. 133.4.7 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).
Таким чином, неприбуткова організація повинна подавати до контролюючого органу Звіт за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, із показниками діяльності, обрахованими починаючи з дати включення такої організації до Реєстру, та фінансову звітність за відповідний період.
За період перебування на загальній системі оподаткування така організація повинна подавати до контролюючого органу у строки, встановлені Кодексом, податкові декларації з податку на прибуток підприємств за відповідні звітні (податкові) періоди та фінансову звітність за ці періоди.
Згідно з пунктом 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |