X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.05.2019 р. № 2065/10/21-22-08-01-15ІПК

Головне управління ДФС розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації у відповідності до ст. 52 Податкового кодексу України щодо застосування реєстратора розрахункових операцій та повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Пунктом 3 статті 3 Закону визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій» (далі -постанова № 472) Міністерством фінансів України з 01.07.2018 розпочато експериментальний проект.

Згідно з пунктом 3 Порядку реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно- технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, затвердженого постановою № 472 (далі - Порядок), учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті.

Мінфіном відповідно до підпункту 1 пункту 8 Порядку на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи, утвореної Мінфіном згідно з пунктом 4 Порядку (далі - МРГ), наказом від 26.03.2019 № 121 затверджено Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті (далі - Перелік).

До Переліку увійшли новітні моделі, призначені для реєстрації розрахункових операцій (далі - новітні моделі), які представлені семи вітчизняними компаніями - учасниками експериментального проекту та Державною фіскальною службою України (інноваційна система e-Receipt).

Новітні моделі згідно з Переліком та відповідно до підпункту 1 пункту 9 Порядку включено до Державного реєстру РРО (наказ ДФС від 26.03.2019 № 247).

Експериментальний проект згідно з пунктом 1 постанови № 472 триватиме до 31 грудня 2019 року.

Враховуючи підпункт 7 пункту 8 Порядку Мінфіном за результатами реалізації експериментального проекту після його завершення буде підготовлено перелік новітніх моделей, які не підлягатимуть зняттю з реєстрації.

Отже, новітні моделі включено до розділу І Державного реєстру РРО у підрозділ «Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які задіяні в експериментальному проекті», з позначкою «**» - новітня модель комплексу, яка бере участь в експериментальному проекті до 31.12.2019, за результатами реалізації якого буде прийняте рішення щодо подовження чи виключення цієї моделі з Державного реєстру.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.