Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло запит Товариства на отримання індивідуальної податкової консультації щодо сплати податків платником єдиного податку третьої групи та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсот., є учасником іншого підприємства (далі - Підприємство) та має намір вийти зі складу його учасників.
Товариство запитує, чи є об’єктом оподаткування податком майно, отримано від Підприємства замість грошових коштів, які були раніше внесені Товариством в якості вкладу до статутного капіталу Підприємства.
Згідно з пп. 14.1.90 п. 14.1 ст. 14 ПКУ корпоративні права - це права особи, ча стка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарського організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Участь у формуванні статутною капіталу іншої юридичної особи є господарською операцією з придбання корпоративних прав, тобто здійсненням прямих фінансових інвестицій (пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Визначення доходу (об'єкта оподаткування) платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ: доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Згідно з п. 292.13 ст. 292 та пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку), який здійснюється відповідно до національних положень бухгалтерського обліку та/або інших актів Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про фінансові інвестиції, операції із спільної діяльності та її розкриття у фінансовій звітності визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції", затвердженого наказом Мінфін від 26.04.2000 № 91 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції".
При цьому, зазначаємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року N 996-ХІV).
Таким чином, у випадку виникнення питань з відображення вказаної операції у бухгалтерському обліку, доцільно звернутися за роз’ясненням до Міністерства фінансів України.
Відповідно до ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |