X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.05.2019 р. № 2170/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо визначення об’єкта оподаткування транспортним податком, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що має у власності автомобіль марки РorСНЕ МАСАN 2017 року випуску, об’єм двигуна 1984 куб. см.

Товариством у 2018 році задекларовано і сплачено податкові зобов’язання з транспортного податку за вказаний автомобіль. Товариство запитує чи відноситься автомобіль до об’єктів оподаткування транспортним податком у 2018 році, так як зазначений транспортний засіб не був включений до Переліку, а також щодо можливості подання уточнюючої декларації з метою повернення суми сплаченого податку.

Щодо питання повернення помилково та/або надміру сплачених сум податкових зобов’язань платника податків, то обов’язкові умови визначені вимогами ст. 43 Кодексу.

Поряд з цим платник податків - юридична особа у разі виявлення помилки має право самостійно подати уточнюючу податкову декларацію за формою, чинною на час подання згідно зі ст.ст. 48-50 Кодексу (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу).

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Кодексу платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

Відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (далі - Перелік).

При цьому зазначаємо, що показники транспортних засобів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі, зокрема, об’єм циліндрів двигуна, округлюються до найбільшого цілого значення.

Визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування транспортним податком є його присутність у Переліку.

Основним показником, на основі якого складається Перелік, є середньоринкова вартість автомобіля.

Для уточнення ознак об’єкта оподаткування транспортним податком для власного автомобіля Товариство має звернутися до Мінекономрозвитку відповідно до п. 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 66 зі змінами (далі - Методика).

Слід звернути увагу, що у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням власника легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті (абзац другий п. 13 Методики).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.