X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.05.2019 р. № 2261/ІПК/02-32-12-03

Про земельний податок

ГУ ДФС у Вінницькій області на звернення Товариства щодо надання в оренду власної земельної ділянки, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство проінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку третьої групи (вид діяльності 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»). Товариство має у власності нерухоме майно, зокрема, нежиті ові будівлі загальною площею 4 614,9 кв. м, земельну ділянку площею 0,8568 га (далі - Ділянка).
Товариство, посилаючись на норми п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу щодо звільнення від справляння земельного податку (далі - Податок), запитує про наявність у нього права надання в оренду частини Ділянки (окремо без нежитлових будівель) із збереженням пільги зі сплати Податку.

Згідно з п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.

При цьому земельний податок визначено як обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14, ст.ст. 269,270 Кодексу).

Керуючись приписом постанови Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а щодо особливостей реалізації платниками єдиного податку права на звільнення від сплати земельного податку, зазначаємо, що умовою несплати земельного податку є укладені та зареєстровані як механізм підтвердження використання, цивільно-правові угоди оренди як об’єкта нерухомості, а також і пов’язаної з ним за технічним паспортом такого об’єкта земельної ділянки.

Відносини щодо оренди земельної ділянки регулюються Цивільним кодексом України (ст. 792), Законом України «Про оренду землі» та інше ми нормативно-правовими актами.

Податковим законодавством передбачається передавання в оренду власної земельної ділянки платниками єдиного податку відповідно до договору оренди такої ділянки, укладеного згідно з чинним законодавством.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.