Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні.
Процедура організації та проведення на конкурсних засадах відбору проектів, пов'язаних із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, для державного стимулювання, а також визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору (далі - конкурс) у рамках експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків визначено Положенням щодо конкурсного відбору проектів для державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 12 грудня 2018 року № 1879 (далі - Положення).
Відповідно до п. 16 Положення конкурс проводиться у три етапи:
1) перший етап («Приймання заявок») - подання претендентом заявки на конкурс та отримання статусу учасника другого етапу конкурсу;
2) другий етап («Стимулювання») - організація надання послуг учаснику другого етапу конкурсу (за бажанням учасника конкурсу);
3) третій етап («Розвиток)) - отримання учасником другого етапу конкурсу статусу переможця конкурсу та організація діяльності переможця конкурсу.
При цьому другий етап конкурсу («Стимулювання») передбачає, зокрема
проведення оператором фонду («...») організації відбору оператора надання послуг
відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» для реалізації стратегії розвитку стартапу.
Для одного учасника другого етапу конкурсу відбирається тільки один оператор надання послуг, який зобов'язаний надати перелік послуг, визначених оператором фонду (п. 18 Положення)
Відповідно до п. 20 Положення оператор фонду («...........») забезпечує
фінансування стартапу переможця конкурсу відповідно до укладеного з ним договору.
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела походження їх в Україні.
Згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 Кодексу визначено виключний переліїс доходів, які не включаються до загального (місячного) річного оподатковуваного доходу платника податків.
При цьому звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу (п.п. 1.7 п. 16.1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Водночас доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку встановлено п. 164.2 ст. 164 Кодексу.
Крім того, вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16.1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.
Податковий агент, поняття якого визначено п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст .14 Кодексу, що нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу та військовий збір за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16і підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу та п.п. 1.4 п. 16і підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб, необхідне детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання, зокрема договору між оператором фонду та переможцем конкурсу, договору між оператором надання послуг та оператором фонду.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |