X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.05.2019 р. № 1992/6/99-99-29-01-02-15/ІПК

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок), критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій визначає ДФС за погодженням Міністерства |фінансів України. Погоджені Критерії ризиковості платника податку (далі - Критерії) та Критерії ризиковості здійснення операцій оприлюднено на офіційному веб-сайті ДФС.

Пунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв визначено, що комісії головних управлінь ДФС у областях, м. Києві та Офісі великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків.

Відповідно до пункту 1 Критеріїв, якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових платників, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені пунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв, то платника виключають з переліку ризикових суб’єктів господарювання за рішенням комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісі великих платників податків ДФС.

Крім того, відповідно до підпункту 3 пункту 13 Порядку у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються критерії ризиковості платника податку та/або критерії ризиковості здійснення операцій, на підставі яких зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.