Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що як власних спеціальних дозволів на користування надрами (далі - Дозвіл) є платником Рентної плати за об’єкти, розташовані на двох ділянках надр.
Оскільки Товариство у 2016 та 2017 роках здійснило державну експертизу запасів корисних копалин у межах наданих йому у користування ділянок надр, то з огляду на вказані дії Товариство запитує про правомірність застосування ним для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати відповідного коефіцієнта 0,7, передбаченого п. 252.22 ст. 252 Кодексу.
Надані Товариством копії форм державної реєстрації виконання робіт з геологічного вивчення за власні кошти, передбачені ст. 39 Кодексу України про надра, а також копії протоколів Державної комісії України по запасах корисних копалин (далі - Протокол), що згідно з ст. 45 Кодексу України про надра є документальною формою підтвердження виконання експертизи кондицій на мінеральну сировину, що становлять сукупність вимог до якості і кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища у межах визначених у таких протоколах ділянок надр, підтверджують виконання Товариством передбачених п. 252.22 ст. 252 Кодексу умов для застосування коефіцієнта 0,7, у тому числі для уточнення податкових зобов’язань з Рентної плати за минулі (попередні) періоди.
Разом з тим маємо звернути увагу Товариства на наступні обставини. Форма Дозволу, що затверджена як додаток 3 до Порядку надання спеціальнйх дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615, передбачає розкриття відомостей про затвердження, зокрема, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, запасів корисних копалин. У офіційно оприлюднених Дозволах Товариства зазначено, що затвердження запасів корисних копалин відбулося у 1995 році (Дозвіл №5081 від 25.12.2009) та у 2002 році (Дозвіл №2635 від 01.03.2002).
Крім того зауважуємо, що зазначені у п. 2.9 наданих Товариством копій Протоколів, показники кондицій запасів корисних копалин не відповідають встановленим п. З Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432, граничним показникам для віднесення запасів корисних копалин ділянок надр, які використовуються Товариством, до балансових видобувних запасів, що, власне, відповідає критеріям встановленим п. 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 №865, для повторної державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |