X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.05.2019 р. № 2264/6/99-99-29-02-02-15/ІПК

Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) здійснюється відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (зі змінами).

ПН/РК складаються за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (зі змінами).

ПН/РК приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200.1.3, 200.1.9 статті 200.1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.

Разом з тим вимогами пункту 201.16 статті 201 Кодексу визначено, що реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

З метою реалізації вимог пункту 201.16 статті 201 Кодексу Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків! з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (зі змінами) (далі - Постанова № 117), якою затверджено такі порядки:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок);

Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

Порядок розгляду скарг на; рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладнбї/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Порядком визначено механізм здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступня ризиків.
При цьому моніторинг - сукупність заходів та методів роботи контролюючих органів, що виявляє за результатами проведення аналізу наявної інформації в інформаційних ресурсах ДФС та/або за результатами проведення обробки та аналізу податкової інформації об’єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства.

ПН/РК до проведення автоматизованого моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються на відповідність ознакам згідно з пунктом 3 Порядку.

Відповідно до пункту 5 Порядку ПН/РК, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (далі - Критерії).

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено ПН/РК, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких ПН/РК зупиняється.

Пунктом 7 Порядку передбачено, що у разі коли за результатами моніторингу ПН/РК відповідають Критеріям, крім податкової ПН/РК, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких ПН/РК зупиняється.

Пунктом 12 Порядку визначено, що у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Щодо можливості неодноразового зупинення ПН/РК інформуємо, що Постановою № 117 визначено процедуру Автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК, яким викладені у Порядку заходи вживаються до усіх електронних документів, які направляються суб’єктами господарювання з метою реєстрації у ЄРПН.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.