X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.05.2019 р. № 2385/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист Товариства щодо застосування норм Кодексу та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Товариство провадить діяльність з виробництва алкогольних напоїв (пипа) на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв, посилається на зміни внесені до Кодексу Законом України від 23.11.2018 № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) та просить надати роз’яснення щодо обов’язкового формування і реєстрації в Єдиному реєстрі товаро-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв (далі - Реєстр) товаро-транспортних накладних (далі - ТТН) на відвантаженая пива.

З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати інформацію:

1. Яку форму товарно-транспортної накладної застосовувати?

2. Чи потрібно формувати товарно-транспортну накладну в електронному вигляді?

3. Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних товарно-транспортна накладна на вище зазначені переміщення?

Щодо питання 2, З

Порядок функціонування акцизних складів та процедури під час відпуску горілки та лікеро-горілчаних виробів з акцизного складу регламентується ст. 230 Кодексу та Порядком ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 806 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв і Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів — лічильників обсягу виробленого спирту етилового» (зі змінами).

Пунктом 230.15 ст. 230 Кодексу, визначено, що під час відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів заповнюється ТТН, зареєстрована в Реєстрі, в якій представник контролюючого органу на акцизному складі робить відмітку про погодження відпуску шляхом проставляння штампа "Виїзд дозволено" та особистого підпису, зазначення часу виїзду з акцизного складу та показників пробігу транспортного засобу, а також здійснює запис у журналі реєстрації відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів.

З 01.07.2019 набудуть чинності зміни до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст.14 Кодеку, внесені Законом № 2628, відповідно до яких, акцизний склад - це зокрема:

 - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Щодо змін до ст. 230 Кодексу внесених Законом № 2628 які набувають чинності з 01.07.2019 в частині розширення поняття «Акцизний склад» та «Розпорядник акцизного складу», повідомляємо, що зазначені зміни не поширюються на виробників пива.

Щодо питання 1

Форми ТТН затверджені наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 28.04.2005 № 154 «Про затвердження Інструкції про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв» (далі -Наказ № 154).

Щодо поширення вимог наказу № 154 на переміщення пива, доцільно звернутися до Міністерства інфраструктури України.

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.