Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо реалізації експедиційного лікеру власного виробництва підприємствам вторинного виноробства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Товариство у зверненні зазначає, що експедиційний лікер може вважатись виноматеріалом, оскільки він складається з суміші шампанських або сухих виноматеріалів, та який використовують для виробництва готової продукції.
Статтею 5 Закону України від 16 червня 2005 року № 2662 «Про виноград та виноградне вино» (далі — Закон № 2662) встановлено, що вина і коньяки України виготовляються згідно з правилами виробництва і зберігання тихих вин, правилами виробництва і зберігання ігристих та шампанських вин правилами виробництва коньяків України, відповідними стандартами технологічними інструкціями, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики політики у сфері сільського господарства.
Згідно з п. 3.4.1 Технологічної інструкції на виробництво шампанського України ТІ У 00011050-15.93.11-4:2009 та п. 3.4.1 Технологічної інструкції на виробництво вин ігристих ТІ У 00011050-15.93.11-3:2009 (затверджені Міністерством аграрної політики України) у виробництві шампанського України та вин ігристих використовують тиражний, резервуарний і експедиційний лікери.
Згідно з п. 3.4.2 ТІ У 00011050-15.93.11-4:2009 та п. 3.4.2 ТІ У 00011050-15.93.11-3:2009 для виробництва лікерів використовують високоякісні оброблені купажі виноматеріалів, сахарозу для шампанського згідно з ДСТУ 4623, спирт коньячний (для експедиційних лікерів) і лимонну чи винну кислоту. Експедиційний лікер для резервуарного шампанського України допускається виробляти без коньячного спирту.
Зазначеними вище технологічними інструкціями визначено, що приготування лікерів на основі виноматеріалів є тільки технологічним етапом при виробництві шампанського України та вин ігристих.
Зважаючи на викладене вище, експедиційний лікер не вважається кінцевою продукцією або виноматеріалом у розумінні законодавства та нормативно-технічної документації.
Вирішення питання щодо сплати акцизного податку при реалізації експедиційного лікеру власного виробництва як з додаванням так і без додавання коньячного спирту підприємствам вторинного виробництва, які використовують його для виробництва готової продукції, можливо лише після надання Товариством Департаменту податкових та митних експертиз ДФС проб (зразків) експедиційного лікеру для проведення досліджень (експертиз) з метою встановлення характеристик, визначальних для класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД, та віднесення його до підакцизної продукції.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |