Головне управління ДФС на Ваш лист, надає індивідуальну податкову консультацію щодо роз’яснення практичного використання норм законодавства з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій, проведення готівкових розрахунків та касової дисципліни.
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України, Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями)(далі - ПКУ) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження, обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У відповідності до статті 19-1 ПКУ, контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів та інше.
Відповідно до п.296.10 ст. 296 ПКУ, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а такбж лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.09.2013 року №584-VІІ «Про Митний тариф України» (із змінами та доповненнями, далі - Закон), «цим Законом встановлюється Митний тариф України (групи 01-72; групи 73-97).
Митний тариф України є невід ’ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку — ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів».
Як зазначено у запиті про надання індйвідуальної податкової консультації, суб’єкт господарювання здійснює торгівлю «фільтрами салону транспортних засобів», які відносяться до УКТЗЕД 8421 39 20 00.
До коду УКТЗЕД 8421 39 20 00 (група 84 - Реактори ядерні, котли, машини,/обладнання і механічні пристрої їх частини), відносять:
Відповідно до Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.201*7 року №231 (далі -Перелік), за кодом УКТЗЕД 8421 39 20 00, де» товарів, під час реалізації/продажу яких, застосовування реєстратора розрахункових операцій, є обов’язковим, віднесено зволожувачі, очищувачі повітря.
Оскільки, в Переліку наявний код УКТЗЕД 8421 39 20 00, усі товари, які класифікуються за цим кодом (групи товарів), мають реалізовуватись із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.
Однак, враховуючи що розробником вказаного Переліку є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, то відповідні роз’яснення щодо тлумачення належності до нього конкретних товарних позицій належать до компетенції Мінекономрозвитку.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |