Про оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО
Головне управління ДФС у Житомирській області (далі - ГУ ДФС) розглянуло звернення ТОВАРИСТВА щодо оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до підпункту 2 пункту 58 розділу VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами і доповненнями (далі - Положення № 148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.
Порядок оприбуткування готівки в касах, у тому числі і під час розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) (або розрахункових книжок), визначено в пункті 11 розділу II Положення № 148.
Підпунктом 18 пункту 3 розділу І Положення № 148 визначено, що оприбуткування готівки - проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.
Згідно з пунктом 11 розділу П Положення № 148 оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Кодексу і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (Книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - у разі її використання).
Пунктом 6 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі - Порядок № 547) визначено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.
Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Отже, якщо на момент виконання Z-звіту готівка, що отримана за проведені розрахункові операції протягом робочого дня/зміни, знаходиться на місці проведення розрахунків, обов’язковості виконання операції «службова видача» немає.
Якщо програмне забезпечення РРО при виконанні Z-звіту обнулює суму грошової скриньки (“кінцевий залишок”), то відповідно до пункту 6 розділу III Порядку № 547 необхідно виконати операцію «службове внесення».
Якщо версія програмного забезпечення РРО не обнулює «кінцевого залишку», тоді сума грошової скриньки автоматично зберігається у пам’яті РРО.
При підготовці даної консультації була використана інформація, розміщена на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), Інформаційно-довідкового Департаменту ДФС, розділ «Запитання-відповіді з бази знань».
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер, тому може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |