X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.11.2017 р. № 2693/ІПК/16-31-12-05-19

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Підприємства щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є платником Податку та надає в оренду будівлі (нежитлові приміщення), що належать до державної власності, за погодженням з Національною Академією аграрних наук України.

Підприємство зацікавлено у з’ясуванні питання щодо можливості стягнення з орендаря суми Податку за орендовану будівлю, якщо це не передбачено умовами договору оренди.

Відповідно до п. п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п. п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).

Питання надання в оренду будівель регулюється ст. 797 Цивільного кодексу України, згідно з якою плата, що справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Згідно з п. 18 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318 (далі - Положення (стандарт) 16), податки, збори та інші передбачені законодавством обов’язкові платежі включаються до адміністративних витрат або до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг.

До складу виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) в частині інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат, зокрема податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (п. 14 Положення (стандарт) 16).

Таким чином, питання стягнення з орендаря компенсації частини сплаченої Підприємством суми Податку Кодексом не регулюється.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.