Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо визначення операції контрольованою, якщо право вимоги заборгованості за поставлений товар передано іншому нерезиденту, при цьому товар поставлено нерезиденту, що відповідає ознакам, визначеним п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.
Виходячи із запиту, у 2017 році платником податку була здійснена операція з придбання та оприбуткування товару від нерезидента, операції з яким підпадають під визначення контрольованих відповідно до п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.
Відповідно до п.п. 39.2.1.4 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б) операції з придбання (продажу) послуг;
в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-як іми іншими об’єктами інтелектуальної власності;
г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів;
д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.
Підпунктом 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу встановлено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
Враховуючи, що право вимоги заборгованості за поставлений товар, яке було передано іншому нерезиденту безпосередньо пов’язане із операцією з придбання товарів, яка є контрольованою, для цілей трансфертного ціноутворення ці операції мають розглядатися у сукупності. Для аналізу зсіх обставин проведення цих операцій крім договору переуступки вимоги необхідно дослідити також інші документи, що надають інформацію щодо зсіх обставин та умов проведення операції із придбання товарів, чинники, які вплинули на ціну товару (копії контрактів, документи про проведені розрахунки, митні декларації, інші первинні документи), умови й причини за яких була здійснена переуступка вимоги. Наданої в запиті інформації недостатньо для всебічного аналізу обставин здійснення обох господарських операцій та надання обґрунтованої відповіді щодо визнання або не визнання операцій з нерезидентами контрольованими відповідно до ст. 39 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна подать ова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |