Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкове го кодексу України, розглянула Ваше звернення від (вх. ДФС №... від ...) на отримання індивідуальної податкової консультації щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та повідомляє таке.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, ідо здійснює збір та ведення обліку, визначено Законом України від 08 липая 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрати спрощену систему оподаткування.
Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та у повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 Закочу № 2464).
Водночас згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Законом України № 1058 передбачені такі види пенсійних виплат, чк пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія у зв’язку з втратою годувальника.
Умови призначення пенсії за віком визначені ст. 26 Закону № 1058 та ст. 12 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» для громадян України встановлений загальний пенсійний вік. з настанням якого вони можуть претендувати на виплату пенсії за віком.
Отже, фізичні особи - підприємці, які отримують зазначену пенсію і які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ча підставі частини четвертої ст. 4 Закону № 2464, проте не позбавлені права сплачувати цей внесок на добровільній основі.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |