X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.05.2019 р. № 2477/9/99-99-12-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит ТОВ...про надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування видів господарської діяльності з зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та в межах компетенції повідомляє.

ТОВ...посилається на зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481) щодо господарської діяльності з зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним У зв’язку із здійсненням у своїй діяльності операції зі зберігання пального (скрапленого вуглеводного газу), яке реалізується через мережу АЗС та за допомогою спеціалізованих автомобілів «кліть» і просить надати консультацію щодо порядку отримання ТОВ

відповідних ліцензій, а саме: до якого територіального органу звертатися для отримання відповідних ліцензій (питання № 1) та на які розрахункові рахунки Товариство повинно сплатити кошти для отримання ліцензій на зберігання, роздрібну та оптову торгівлю пальним (питання № 2).

Щодо питання № 1.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Зазначені зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на п’ять років.

Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Ліцензія на право оптової торгівлі пальним та на право зберігання пального або рішення про відмову в їх видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів (ст. 15 Закону № 481).

Суб’єкти господарювання можуть подати документи для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним на розгляд до органу ліцензування (на адресу Державної фіскальної служби України (04655, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) документи для отримання ліцензії на право зберігання та роздрібної торгівлі пальним (на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем розташування місць зберігання та роздрібної торгівлі пальним).

Щодо питання № 2.

Внесення річної плати за ліцензію, повідомляємо, що наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 1 «Про бюджетну класифікацію» затверджено коди класифікації доходів бюджету 22013400 «Плата за ліцензії на право зберігання пального», 22013200 «Плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним». 22013300 «Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним».

Розрахункові рахунки для обліку надходжень державного бюджету відкриті у розрізі територій міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, районів області.

Зважаючи на викладене вище, для отримання реквізитів рахунку для здійснення платежу за відповідні ліцензії необхідно звернутися до територіальних органів Державної казначейської служби України або Державної фіскальної служби України за місцем здійснення діяльності.

Статтею 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.