Про застосування РРО при продажу товарів через служби поштового зв’язку та служби кур’єрської доставки.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані використовувати, у випадках передбачених цим законом, реєстратори розрахункових операцій чи розрахункові книжки, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Статтею 9 Закону № 265 визначено перелік суб’єктів господарювання, які можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки.
Згідно із пунктом 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.04 № 22 із змінами та доповненнями, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.
Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.
Якщо суб’єкт господарювання при продажу товару (наданні послуги) отримує кошти за такий товар (надану послугу) на свій розрахунковий рахунок, то в такому випадку дані розрахунки для такого суб’єкта господарювання будуть вважатися безготівковими.
Враховуючи вищевикладене, у разі, якщо покупець у місці отримання товарів (поштове відділення або відділення кур’єрської служби) вносить за отриманий товар кошти (готівкою або платіжною карткою) безпосередньо вказаному поштовому відділенню або відділенню кур’єрської служби для подальшого перерахування на банківський рахунок продавця (суб’єкта господарювання), то в такому випадку РРО таким суб’єктом господарювання не застосовується.
При підготовці даної консультації була використана інформація, розміщена на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), Інформаційно-довідкового Департаменту ДФС, розділ «Запитання-відповіді з бази знань».
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер, тому може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |