X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.06.2019 р. № 2521/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо питань необхідності застосування п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) банками у разі укладання угод з неприбутковими організаціями стосовно виплати процентів по депозитам, а також залишками коштів таких організацій на поточних рахунках, та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пункті 140.2 та підпункті 140.5.6 цього пункту, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), придбаних у, зокрема, неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ, Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів і неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону.

Таким чином, у випадку придбання послуг у неприбуткових організацій, зокрема, у вигляді користування коштами на депозитному або поточному рахунках, у разі якщо перевищення загальної суми вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій сукупно протягом звітного (податкового) року перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, банк повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму 30 відсотків вартості таких послуг.

Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.