X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.06.2019 р. № 2551/6/99-99-12-02-02-15/ПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України розглянула запит Державного підприємства (далі -Підприємство) щодо створення акцизних складів та в межах компетенції повідомляє таке.

У зверненні Підприємство поінформувало, що структура Державного підприємства складається з центрального офісу, головного представництва та 15 філій (далі - філії ДП). Філії ДП є відокремленими підрозділами Підприємства, які не мають статусу юридичної особи, здійснюють від імені Підприємства частину господарської діяльності та мають окремі баланси, які входять до зведеного балансу Підприємства.

Матеріально-технічна база Підприємства, яка дозволяє зберігати пал ше для власного споживання, включає:

1) водний транспорт, зокрема, судна, несамохідні баржи, лоцманські катери, тощо;

2) наземний транспорт;

3) дизель - генератори (дизель-генераторні установки);

4) спеціалізована техніка для вантажно-розвантажувальних робіт;

5) резервуари та інші види ємностей, в яких зберігається пальне для власного використання.

Підприємство для здійснення своєї господарської    діяльності використовує власні наземні та водні види транспорту.

Для забезпечення заправлення наземного транспорту використовуються талони для заправки на автозаправних станціях інших суб’єктів господарювання.

Для забезпечення пальним водного транспорту Підприємство закуповує пальне та зберігає його в паливних баках несамохідних барж, які статично знаходяться та територіях філій ДП та з яких здійснюється заправлення пальним водного транспорту, в тому числі інших філій ДП.

З вказаних несамохідних барж не здійснюєтеся реалізація палива.

Для забезпечення заправлення пальним дизель-генераторіг та спеціалізованої техніки для вантажно-розвантажувальних робіт використовується мобільний заправний модуль, резервуари, інші ємності, які знаходяться на територіях відокремлених та віддалених один від одного підрозділах ДП.

Водночас об’єм кожної ємності та загальний об’єм таких ємностей, розташованих на території кожного відокремленого підрозділу ДП не перевищує 200 кубічних метрів.

Обсяг пального, що протягом календарного року закуповує Підприємство для власних потреб, для кожного відокремленого підрозділу складає менше 1000 кубічних метрів, а загальний обсяг пального, що закуповується в цілому протягом календарного року, складає більш, ніж 1000 кубічних метрів.

З огляду на вищевикладене, Підприємство запитує:

1) Чи вважаються несамохідні баржі, паливні баки яких вміщають паливо для заправлення пальним іншого водного транспорту Підприємства, акцизним складом пересувним?

2) Чи не буде вважатися акцизним складом пересувним водний транспорт, який заправлено з несамохідної баржі, що знаходиться на од дій території, та який переміщується до іншої території (місця) здійснення господарської операції, пов’язаної з витрачанням такого пального?

3) Чи відноситься некондиційний мазут в розумінні Закону України від 23.11.2018 № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу Українв та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» до палива?

4) Чи вважається приміщення або територія філії ДП, на якій розташовані ємності об’ємом 400 кубічних метрів для зберігання мазуту, а отримання такою філією на протязі календарного року палива не перевищує 1000 кубічних метрів, акцизним складом?

До питань 1 та 2.

Відповідно до п.п. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України в редакції з 01.07.2019 року (далі - Кодекс), акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (даті -приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасував ня, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного склад}, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пал ьне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарюванні -платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонка в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійсюоє операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої".

Акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому перемішується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що перемішується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом а пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);

б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу:

розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання -платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:

Не є розпорядником акцизного складу пересувного субєкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.

Згідно п. 230.1 ст. 230 Кодексу:

Акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Підприємство поінформувало, що філії ДП є відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, а отже, обсяг пального, що протягом календарного року закуповує Підприємство для власних потреб, складає більш, ніж 1000 кубічних метрів.

Враховуючи викладене вище та той факт, що Підприємство зберігає пальне в паливних баках несамохідних барж, які стоять статично на територіях філій ДП, для подальшого забезпечення заправлення пальним власного водного транспорту на митній території України, Підприємству необхідно створювати акцизні склади та облаштовувати їх витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

До питань 3 та 4.

Згідно п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу пальним вважається мазут за кодом товару згідно УКТ ЗЕД:

1) 2710 19 51 00 Паливо рідке (мазут) для специфічних процесів переробки;

2) 2710 19 55 00 Паливо рідке (мазут) для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 19 51 00.

Інформація, надана Підприємством у запиті не дає змогу встановити чи некондиційний мазут, який Підприємство закуповує, зберігає та використовує у провадженні своєї господарської діяльності відноситься до поняття пальне згідно Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.