X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.11.2017 р. № 2706/ІПК/16-31-12-05-19

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52, 53 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства надає нову податкову консультацію щодо порядку оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з юридичних осіб (далі - Податок).

Товариство поінформувало, що на виконання рішень Полтавського окружного адміністративного суду та Харківського апеляційного адміністративного суду у справі № 816/749/17 згідно зі ст. 53 Кодексу отримало нову податкову консультацію щодо справляння Податку у 2017 році.

Товариство, з огляду на п. З Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі - Прикінцеві положення), посилаючись на свій запит від 04.04.2017, звертається за отриманням недвозначної відповіді щодо визначення ставки Податку, діючої на нежитлову нерухомість для юридичних осіб в м. Полтава за 1 кв.м:

3200*0,5%*0,5=8 гривень чи 3200*0,5%= 16 гривень.

Сума податкового зобов’язання з Податку є добутком таких основних елементів Податку, як об’єкт, база та ставка оподаткування Податком, що відповідає площі об’єкта нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, мінімальній місячній заробітній платі, встановленої законом на 1 січня відповідного звітного (податкового) року, ставки (у відсотках), що встановлюється рішенням відповідного органу місцевого самоврядування (п. 266.5 ст. 266 Кодексу).

Порядок обчислення податкових зобов’язань з Податку у 2017 році передбачає застосування додаткового множника - коефіцієнта у розмірі 0,5, встановленого Прикінцевими положеннями, якими визначено, що коефіцієнт застосовується з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік.

При цьому Полтавським окружним адміністративним судом, а також Харківським апеляційним адміністративним судом у справі № 816/749/17 під час розгляду скарги на податкову консультацію щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з Податку наголошено, що для припинення застосування коефіцієнту 0,5 рішення органу місцевого самоврядування повинно відповідати умовам, встановленим у Прикінцевих положеннях, а саме має бути прийнято рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік.

Проте на офіційному веб-сайті Полтавської міської ради, а також сайтах контролюючих органів відсутня інформація про прийняття Полтавською міською радою у 2017 році рішення, з набранням чинності якого виконувалися би встановлені у Прикінцевих положеннях умови застосування ставок Податку.

Рішенням Полтавської міської ради дев’ятої сесії сьомого скликання від 31.01.2017 «Про внесення змін до рішення п’ятдесятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 10 липня 2015 року «Про встановлення місцевих податків і зборів» зі змінами та доповненнями» внесено зміни, зокрема, до розділу 2 Положення про податок на майно від 10.07.2015, а саме до п. 2.2, п. 2.4, п. 2.7, п. 28 Положення про податок на майно. До п. 2.5 вказаного рішення, яким встановлено ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебуває у власності юридичних осіб, зміни не вносились, його редакція не змінювалась.

Таким чином при розрахунку розміру ставки податку на нежитлову нерухомість для юридичних осіб в м. Полтава за 1кв.м у 2017 році до моменту прийняття Полтавською міською радою у 2017 році рішення про встановлення ставок Податку на 2017 рік Товариство керується визначеним Перехідними положеннями порядком обчислення податкових зобов’язань з Податку, а саме додає до такого розрахунку множник у вигляді коефіцієнта 0,5.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.