X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.06.2019 р. № 2591/23-00-13-01-07/ІПК

Головне управління ДФС у Черкаській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло запит щодо практичного застосування норм законодавства з питань нарахування та сплати єдиного податку та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Згідно з п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Також, п. 85.4 ст. 85 ПКУ передбачено, що при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

Стосовно питань про форми договорів оренди автомобіля та їх нотаріального завірення, укладених між фізичною особою - підприємцем і юридичною особою, повідомляємо що зазначені питання не відносяться до компетенції органів ДФС та рекомендуємо звернутися до органів юстиції.

Щодо оподаткування доходу отриманого фізичною особою - підприємцем від надання в оренду автомобіля, як дохід від підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, якщо у договорі оренди автомобіля, що укладений між фізичною особою - підприємцем і юридичною особою в нотаріальній формі (нотаріально завіреній), власник транспортного засобу визначений як фізична особа, а не як фізична особа - підприємець.

Відповідно до ст.42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно з ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 ПКУ платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Отже, для платників єдиного податку на III групі відсутні заборони, щодо надання в оренду власного рухомого майна за видом діяльності згідно з національним класифікатором України ДК 009:2010 за класифікацією виду економічної діяльності:

77.11: Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів.

Додатково зазначимо, що у Вас в реєстрі платників єдиного податку відсутній вид діяльності за КВЕД 2010:

77.11: Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.