Щодо ліцензування видів господарської діяльності зі зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним
Державна фіскальна служба України розглянула запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку отримання ліцензій на право зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та в межах компетенції повідомляє.
Товариство здійснює діяльність, пов’язану зі зберіганням, оптової та роздрібної торгівлі скрапленим вуглеводненим газом по Харківській, Сумській та Чернігівській областях. Товариство здійснює роздрібну торгівлю скрапленим вуглеводним газом через мережу АГЗП/АГЗС та за допомогою спеціалізованих автомобілів «кліть» облаштованих касовими апаратами, через які здійснюється реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для потреб населення.
Товариство цікавлять наступні питання.
Питання № 1.
До якого територіального органу потрібно звертатися Товариству для отримання ліцензій, зокрема на роздрібну торгівлю скрапленого вуглеводневого газу для спеціалізованих автомобілів «кліть», на роздрібну торгівлю скрапленим вуглеводневим газом через АГЗП/АГЗС, оптову торгівлю скрапленим вуглеводневим газом та зберігання скрапленого вуглеводневого газу.
Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на п’ять років.
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п’ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Ліцензія на право оптової, роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального або рішення про відмову в їх видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів (ст. 15 Закону № 481).
Суб’єкти господарювання можуть подати документи для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним на розгляд до органу ліцензування на адресу Державної фіскальної служби України (04655, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) документи для отримання ліцензії на право зберігання та роздрібної торгівлі пальним на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем розташування місць зберігання та місць роздрібної торгівлі пальним.
Крім цього відповідно до ст. 15 Закону №481 суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Питання № 2.
На які розрахункові рахунки Товариство повинно перераховувати кошти за отримання ліцензій на зберігання, роздрібну та оптову торгівлю скрапленим газом.
Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» затверджено коди класифікації доходів бюджету 22013400 «Плата за ліцензії на право зберігання пального», 22013200 «Плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним». 22013300 «Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним».
Розрахункові рахунки для обліку надходжень державного бюджету відкриті у розрізі територій міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, районів області.
Інформація щодо переліку рахунків для оплати за відповідні ліцензії розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Бюджетні рахунки»:
Питання № 3.
Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального становить 780 гривень. Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 грн. на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, становить - 5000 грн. за кожне таке місце, а за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним у розмірі 10000 гривень.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них:
До заяв додатково подаються завірені заявником копії документів визначені ст.15 Закону № 481.
Заяви для отримання ліцензій на право оптової або роздрібної торгівлі пальним, або на право зберігання пального надаються у довільній формі. Затвердження форми заяв законодавством не передбачено.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |