X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.06.2019 р. № 2640/ІПК/10/26-15-12-10-18

Головне управління ДФС у м. Києві на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що ж власних спеціального дозволу на користування надрами (далі - Дозвіл) є платником Рентної плати за видобуті з підземного водного об’єкта обсяги води.

Оскільки у 2018 році на звіти з виконаного за власний рахунок геологічного вивчення отримано протоколи щодо державної експертизи запасів корисних копалин (далі - Експертиза) в межах визначеної Дозволом ділянки надр, Товариство, посилаючись на п. 252.22 ст. 252 Кодексу, запитує про правомірність застосування ним коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,7.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр забезпечує виконання процедури Експертизи звітів про геологічне вивчення, у тому числі геолого-економічну оцінку запасів корисних копалин (ст. 45 Кодексу України про надра).

Процедура Експертизи передбачає затвердження розроблених самостійно надрокористувачем або на його замовлення кондицій на мінеральну сировину для визначеної у Дозволі ділянки надр, як параметрів, що визначають сукупність вимог до якості і кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища (далі - Кондиції), з дотриманням вимог Положення про порядок розробки та обгрунтування кондицій на мінеральну сировину для підрахунку запасів твердих корисних копалин у надрах, затвердженого наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України від 07.12.2005 №300, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.2006 за № 65/11939 (далі - Положення).

До базових параметрів Кондицій належить технологічна схема, що визначена надрокористувачем в техніко-економічному обґрунтуванні (далі - ТЕО) умов, при яких виробництво кондиційної товарної продукції гірничого підприємства (далі Продукція) є можливим.

ТЕО Кондицій розробляється відповідно до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432 (далі - Класифікація).

Класифікацією визначено, що при відповідній визначеній надрокористувачем в ТЕО технологічній схемі добування та переробки, у тому числі первинної переробки, необхідною умовою виробництва Продукції є використання таким гірничим підприємством запасів корисних копалин, визначеної у Дозволі ділянки надр категорії видобувних, тобто запасах, ефективність використання яких при параметрах визначеного надрокористувачем ТЕО підтверджується величиною коефіцієнта рентабельності, який перевищує ставку рефінансування Національного башу України.

Оскільки затверджена на дату складання (01.05.2018) Товариством звіту про геологічне вивчення запасів корисних копалин визначеної у Дозволі ділянки надр ставка рефінансування Національного банку України (17 відс.) не перевищує визначену на стор. б таблиці до п. 2.7 Протоколу засідання колегії Державної комісії по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 24.05.2018 № 4402 (далі - Протокол) величину коефіцієнта рентабельності собівартості гірничого підприємства (17 відс.), що застосовується для обчислення бази оподаткування Рентною платою за розрахунковою вартістю одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства (п. 252.16 ст. 252 Кодексу), при ставці рефінансування Національного банку України на дату складання індивідуальної податкової консультації (17,5 відс.), то не вбачається підстав для застосування Товариством при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати коригуючого коефіцієнта.

Разом з тим звертаємо увагу на майже десятикратне співвідношення величин виробничої собівартості товарної продукції гірничого підприємства у Протоколі для визначення промислової значимості запасів визначеної у Дозволі ділянки надрта податкових деклараціях з Рентної плати, що подані Товариством після самостійного обрання та затвердження в ТЕО Кондицій відповідної технологічної схеми добування та первинної переробки видобутих корисних копалин.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.