Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на лист Товариства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.
Товариство проінформувало, що придбало виробничі приміщення колишнього заводу по ремонту залізничних составів (виробничі цехи, будівля заводоуправління, склади, гаражі, допоміжні приміщення: котельня, лабораторія, їдальня), на території яких планує відновити виробництво. На теперішній час Товариство займається реконструкцією майна і виробничих потужностей.
Товариство зацікавлено у з’ясуванні питання правомірності застосування до вказаних об’єктів нерухомого майна норм частини «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Платниками Податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).
Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).
Частиною «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. Зазначені будівлі класифікуються у підкласах 1251.1-1251.9 класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000.
При визначенні належності платників податків до категорії промислових підприємств застосовується Національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29 листопада 2010 року № 530 (далі - КВЕД).
Процес промислового виробництва - це процес перероблення (механічного, хімічного, ручного тощо), який використовують для виготовлення нової продукції (споживчих товарів, напівфабрикатів чи засобів виробництва), оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і який класифікують у секціях В «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів», С «Переробна промисловість», D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря», Е «Водопостачання, каналізація, поводження з відходами» та F «Будівництво».
Таким чином, якщо Товариство є промисловим підприємством в значенні КВЕД та приналежні йому об’єкти нерухомого майна класифікуються у підкласах 1251.1-1251.9 класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, то на таке майно розповсюджується дія частини «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.
Разом з тим зазначимо, що пільга зі сплати Податку на час реконструкції майна та виробничих потужностей Кодексом не передбачена.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |