Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником Податку у тому числі за викиди двоокису вуглецю (далі - Двоокис).
Попри рекомендації ДФС (лист від 16.01.2019 № 1422/7/99-99-12-03-04-17) щодо обумовленої зміною бюджетного законодавства необхідності використання окремих додатків до податкової декларації з Податку для визнання сум податкових зобов’язань за IV квартал 2018 року за:
викиди Двоокису до Державного бюджету України;
викиди інших забруднюючих речовин до Державного та місцевого бюджетів України;
Товариством подано податкову декларацію з Податку з одним додатком, який містив як податкові зобов’язання перед Державним бюджетом України, так і перед місцевими бюджетами.
Алгоритм обробки податкової звітності за ознакою присутності у додат ку до податкової декларації з Податку коду забруднюючої речовини, що відповідає Двоокису, визнає суми податкових зобов’язань, задекларовані у р. 4. такого додатку, як суми податкових зобов’язань з Податку за викиди Двоокису, що підлягають зарахуванню до Державного бюджету України у повному обсязі.
В результаті податкові зобов’язання з Податку за викиди інших видів забруднюючих речовин були обліковані як доходи Державного бюджету України.
Товариство вважає, що штрафні санкції не застосовуються до суми неправомірного зменшення платником податкових зобов’язань з Податку в частині інших видів забруднюючих речовин перед місцевими бюджетами в результаті некоректного складання податкової звітності з Податку.
Порядок уточнення податкових зобов’язань, а також розмір санкцій за уточнення податкових зобов’язань для самостійно визначених платником помилок встановлений ст. 50 Кодексу.
Товариством, до визначення суми податкового зобов’язання контролюючим органом при виконанні перевірки, за результатами якої нараховується штраф в розмірі 25 відс. суми визначеного податкового зобов’язання (п. 123.1 ст. 123 Кодексу), може самостійно визнати помилковість визначення розміру податкових зобов’язань з Податку в частині інших видів забруднюючих речовин, та при збільшенні суми податкових зобов’язань з Податку, у даному випадку перед місцевими бюджетами, нарахувати штраф у розмірі 3 відс. суми збільшен ня податкових зобов’язань з Податку за інші викиди (п.п. «а» п. 50.1 ст. 50 Кодекс)
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |