X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХЕРСОНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.06.2019 р. № 2737/ІПК/21-22-12-04-08

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі на звернення Товариства щодо включення суми кредиторської заборгованості до загальної суми доходу розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої грузи.

Товариство запитує стосовно можливості зменшення загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника на суму доходу від списання кредиторської заборгованості по кредитних угодах (в тому числі грошових чи товарних по договору поставки тощо).

Відповідно до вимог ст. 291 Кодексу, платниками єдиного податку четвертої групи можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) тік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Для визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу передбачено надання сільськогосподарським товаровиробником Розрахунку част ки сільськогосподарського товаровиробництва (далі - Розрахунок), форму якого затверджено наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 №772 (із змінами та доповненнями).

Згідно з Розрахунком частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній звітний (податковий) рік визначається як співвідношення суми доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва, продуктів її переробки та супутніх послуг, та скоригованого доходу сільськогосподарського товаровиробника.

В свою чергу, показник скоригованого доходу сільськогосподарського товаровиробника визначається шляхом коригування загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника.

Коригування здійснюється на суми надходжень, які по суті не є доходами підприємства від провадження певного виду діяльності.

Зокрема до складу надходжень, які не є доходами від провадження певних видів діяльності, включається сума доходу від списаної кредиторської заборгованості, що виникла в ході операційного циклу по закінченні строку позовної давності (рядок 3.5 Розрахунку частки), який визначається за кредитовими оборотами за субрахунком 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості».

При складанні Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва є дані бухгалтерського обліку, здійснення якого регулюється вимогами Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених наказами Міністерства фінансів України, відповідно до яких методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про кредиторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2030 № 20, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2000 за № 85/4306, зі змінами і доповненнями.

З метою отримання вичерпної інформації щодо застосування Положень (стандартів) бухгалтерського обліку Товариству доцільно звернутися до Міністерства фінансів України, що відповідно до п. 1 Положення про Міністерство фінансів України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової, митної політики, зокрема у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Кодексу).